Google Calendar Import (8.x-2.1) - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Ativado

en: Tag
pt: Etiqueta

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Updated
pt: Atualizado

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Created
pt: Criado

en: Done
pt: Operação concluída

en: Page
pt: Página

en: Never
pt: Nunca

en: Filter
pt: Filtro

en: Location
pt: Localização

en: Authored by
pt: Criado por

en: Start Date
pt: Data de Início

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Introduction
pt: Introdução

en: State
pt: Estado

en: Events
pt: Eventos

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Missing
pt: Em falta

en: Changed
pt: Alterado

en: Event Name
pt: Nome do evento

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Synchronize
pt: Sincronizar

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Google Calendar
pt: Calendário Google

en: Event ID
pt: ID do evento

en: Master
pt: Principal

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
