Google Calendar Import (8.x-2.2) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Location
bn: অবস্থান

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: About
bn: সম্পর্কে
