Google Calendar Import (8.x-2.2) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Page
cy: Tudalen

en: Never
cy: Byth

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Location
cy: Lleoliad

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: Offset
cy: Ongli

en: Calendar settings
cy: Gosodiadau calendr

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
