Google Calendar Import (8.x-2.2) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Updated
fa: به‌روز

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Done
fa: انجام

en: Page
fa: صفحه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Introduction
fa: معرفی

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Event Name
fa: نام رویداد

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Synchronize
fa: همگام سازی

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: Last Checked
fa: آخرین بررسی

en: - Any -
fa: - هر -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
