Google Calendar Import (8.x-2.2) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Actions
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: View
hu: Megtekintés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Updated
hu: Frissítve

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Created
hu: Létrehozva

en: Done
hu: Kész

en: Page
hu: Oldal

en: Never
hu: Soha

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Authored by
hu: Szerző

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: Events
hu: Események

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Changed
hu: Módosítva

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Synchronize
hu: Összehangolás

en: Calendar settings
hu: Naptár beállításai

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Event settings
hu: Esemény beállítások

en: events
hu: események

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
