Google Calendar Import (8.x-2.3) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Updated
it: Aggiornato

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Created
it: Creato

en: Done
it: Fatto

en: Page
it: Pagina

en: Never
it: Mai

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Authored by
it: Creato da

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Introduction
it: Introduzione

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Do nothing
it: Non fare niente

en: Sort by
it: Ordina per

en: Missing
it: Mancante

en: Changed
it: Modificato

en: Not configured
it: Non configurato

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Master
it: Principale
