Google Calendar Import (8.x-2.4) - en to es translation catalogue (48 entries)

en: Previous
es: Anterior

en: Next
es: Siguiente

en: Status
es: Estado

en: Submit
es: Enviar

en: Operations
es: Operaciones

en: Actions
es: Acciones

en: Description
es: Descripción

en: Enabled
es: Activado

en: Tag
es: Etiqueta

en: Edit
es: Editar

en: Search
es: Buscar

en: Reset
es: Restablecer

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: View
es: Ver

en: Advanced settings
es: Opciones avanzadas

en: Updated
es: Actualizado

en: Unknown
es: Desconocido

en: Created
es: Creado

en: Done
es: Hecho

en: Page
es: Página

en: Never
es: Nunca

en: Filter
es: Filtro

en: Location
es: Ubicación

en: Authored by
es: Escrito por

en: Start Date
es: Fecha inicial

en: End Date
es: Fecha Final

en: Introduction
es: Introducción

en: State
es: Estado

en: Events
es: Eventos

en: Do nothing
es: No hacer nada

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Missing
es: No encontrado

en: Changed
es: Modificado

en: Not configured
es: Sin configurar

en: Offset
es: Desplazamiento

en: About
es: Acerca de

en: Synchronize
es: Sincronizar

en: Calendar settings
es: Configuración de calendario

en: Finished with an error.
es: Terminó con un error.

en: Last Checked
es: Última comprobación

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Publishing status
es: Estado de publicación

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Master
es: Máster
