Google Calendar Import (8.x-2.5) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Created
fr: Créé

en: Done
fr: Terminé

en: Never
fr: Jamais

en: Filter
fr: Filtrer

en: Location
fr: Emplacement

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: State
fr: État

en: Events
fr: Évènements

en: Do nothing
fr: Ne rien faire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Transparency
fr: Transparence

en: Missing
fr: Manquant

en: Changed
fr: Modifié

en: Event Name
fr: Nom de l'événement

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: Calendar settings
fr: Paramètres de calendrier

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Master
fr: Principal

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
