Google Calendar Import (8.x-2.5) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tag
hi: अंकितक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Created
hi: निर्मित

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Location
hi: स्थान

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Introduction
hi: प्रस्तावना

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Missing
hi: लापता

en: Changed
hi: बदल गया

en: About
hi: के बारे में

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
