Google Calendar Import (8.x-2.6) - en to bo translation catalogue (38 entries)

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Tag
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Done
bo: བསྒྲུབ་ཚར

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Authored by
bo: རྩོམ་མཁན

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Missing
bo: ཁ་མི་ཚང་བ།

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Not configured
bo: སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་མེད།

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: - Any -
bo: - གང་རུང-

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
