Google Calendar Import (8.x-2.6) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Updated
ja: 更新

en: Unknown
ja: 不明

en: Created
ja: 作成

en: Done
ja: 完了

en: Page
ja: ページ

en: Never
ja: なし

en: Filter
ja: フィルター

en: Location
ja: 場所

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Introduction
ja: 序文

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Events
ja: イベント

en: Do nothing
ja: 何もしない

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Missing
ja: 喪失

en: Changed
ja: 変更済

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Synchronize
ja: 同期

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
