Google Calendar Service (8.x-2.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Location
tr: Konum

en: Authored by
tr: Yazan

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Desc
tr: Azalan

en: Calendar
tr: Takvim

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Delete contact
tr: İlişkiyi sil

en: The post could not be saved.
tr: Gönderi kaydedilemedi.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
