Google Calendar Service (8.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Location
pt: Localização

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Start Date
pt: Data inicial

en: End Date
pt: Data Final

en: Calendar
pt: Calendário

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Delete contact
pt: Apagar contato

en: The post could not be saved.
pt: O post não pôde ser salvo.

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Add calendar event
pt: Adicionar evento do calendário
