Google KPIs (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Publishing status
pt: Estado da publicação
