Google Tag (2.0.4) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Currency
id: Mata uang

en: Login
id: Masuk

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: container
id: wadah

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Conditions
id: Kondisi

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: Method
id: Metode

en: Events
id: Acara

en: User registration
id: Pendaftaran pengguna

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Weight for @title
id: Bobot @title
