GoogleTagManager (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (79 entries)

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Advanced
hu: Haladó

en: General
hu: Általános

en: Role
hu: Szerepkör

en: All roles
hu: Minden szerepkör

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: No roles
hu: Nincs szerepkör

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Not writable
hu: Nem írható

en: The directory %directory is not writable.
hu: %directory könyvtár nem írható.

en: Environment ID
hu: Környezetazonosító

en: Does not exist
hu: Nem létezik

en: Page paths
hu: Oldalak útvonalai

en: Container ID
hu: Tárolóazonosító (azaz „Container ID”)

en: All statuses
hu: Minden állapot

en: Only the listed paths
hu: Csak az alábbi oldalak

en: Allows your website analytics to be managed using Google Tag Manager.
hu: Lehetővé teszi a webhely látogatottságmérésének kezelését a <em>Google Tag Manager</em> szolgáltatáson keresztül.

en: Enter one relative path per line using the "*" character as a wildcard. Example paths are: "%blog" for the blog page, "%blog-wildcard" for each individual blog, and "%front" for the front page.
hu: Soronként egy relatív elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához, „%blog-wildcard” a személyes blogok oldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Add snippet on specific paths
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi útvonalú oldalakon

en: All paths except the listed paths
hu: Minden útvonal, kivéve az alábbiak

en: Listed paths
hu: Útvonalak felsorolása

en: On this tab, specify the user role condition.
hu: Ezen a fülön a pillanatnyi felhasználó szerepköre alapján lehet szabályozni a mérőkód elhelyezését.

en: Add snippet for specific roles
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi szerepkörű felhasználóknak előállított oldalakon

en: All roles except the selected roles
hu: Minden szerepkör, kivéve az alább kiválasztottak

en: Only the selected roles
hu: Csak az alább kiválasztott szerepkörök

en: Selected roles
hu: Szerepkörök kijelölése

en: Response statuses
hu: Válasz állapotkódok

en: Listed statuses
hu: Válasz állapotkódok kijelölése

en: Compact the JavaScript snippet
hu: A JavaScript-kódrészlet tömörítése

en: If checked, then the JavaScript snippet will be compacted to remove unnecessary whitespace. This is <strong>recommended on production sites</strong>. Leave unchecked to output a snippet that can be examined using a JavaScript debugger in the browser.
hu: Bejelölve a GTM-konténerszkriptből eltávolításra kerülnek a felesleges üres térközök, ezáltal is csökkentve annak méretét. Ez <strong>erősen ajánlott éles üzemben</strong> működő webhelyeken. JavaScript-hibakereséshez viszont nem kell engedélyezni.

en: A valid container ID is case sensitive and formatted like GTM-xxxxxx.
hu: Egy érvényes konténerazonosító kisbetűérzékeny és <code>GTM-xxxxxx</code> alakú.

en: Administer Google Tag Manager
hu: A Drupal-GTM összeköttetés adminisztrációja

en: All paths
hu: Minden útvonal

en: All paths except listed paths
hu: Minden útvonal, kivéve a felsoroltak

en: No paths
hu: Nincs útvonal

en: Only listed paths
hu: Csak a felsorolt útvonalak

en: All roles except selected roles
hu: Minden szerepkör, kivéve a kiválasztottak

en: Only selected roles
hu: Csak a kiválasztott szerepkörök

en: No statuses
hu: Nincsenek állapotok

en: An automated attempt to create the directory failed, possibly due to a permissions problem. Create the directory and make it writable.
hu: Hiba történt a könyvtár létrehozására tett automatikus kísérlet során, valószínűleg jogosultsági problémák miatt. Létre kell hozni a könyvtárat kézzel vagy írhatóvá tenni azt.

en: An automated attempt to make the directory writable failed, possibly due to a permissions problem. Make the directory writable.
hu: Hiba történt a könyvtár írhatóvá tételére tett automatikus kísérlet során, valószínűleg jogosultsági problémák miatt. Írhatóvá kell tenni a könyvtárat kézzel.

en: Google Tag Manager snippet directory
hu: Google Tag Manager kódrészlet gyűjtemény

en: On this tab, specify the page response status condition.
hu: Ezen a fülön a kért oldal kiszolgálásakor küldött HTTP-állapotkód alapján lehet szabályozni a mérőkód elhelyezését.

en: Add snippet for specific statuses
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi HTTP-állapotkódokkal visszaadott oldalakon

en: All statuses except the listed statuses
hu: Minden állapot, kivéve az alább felsoroltak

en: Only the listed statuses
hu: Csak az alább felsorolt állapotok

en: Include the snippet as a file
hu: A kódrészlet betöltése fájlként

en: If checked, then each JavaScript snippet will be included as a file. This is <strong>recommended</strong>. Leave unchecked to inline each snippet into the page. This only applies to data layer and script snippets.
hu: Bejelölve minden egyes JavaScript-kód különálló fájlonként lesz behivatkozva. <strong>Ez az ajánlott</strong>. Kikapcsolva a kódrészletek közvetlenül az oldal HTML-forrásába lesznek beágyazva. Ez azonban csak az adatréteg szkriptekre vonatkozik.

en: Data layer
hu: Adatréteg (<em>data layer</em>)

en: The name of the data layer. Default value is "dataLayer". In most cases, use the default.
hu: Az adatréteg neve, mely alapértelmezetten „dataLayer” és a legtöbb esetben kielégítő ezt használni.

en: White-listed classes
hu: Engedélyezett osztályok

en: Black-listed classes
hu: Tiltott osztályok

en: The types of tags, triggers, and variables <strong>forbidden</strong> on a page. Enter one class per line.
hu: Azok a címkék, szkriptindítók és változók, melyek futása a webhely oldalain <strong>biztonsági kockázatot</strong> jelent. Soronként egy osztályt kell megadni.

en: All statuses except listed statuses
hu: Minden állapot, kivéve a felsoroltak

en: Only listed statuses
hu: Csak a felsorolt állapotok

en: after alter @satisfied
hu: Utólagos módosítás ellenőrizve @satisfied

en: status check @satisfied
hu: Válasz HTTP-állapotkód ellenőrizve @satisfied

en: path check @satisfied
hu: Útvonal ellenőrizve @satisfied

en: role check @satisfied
hu: Szerepkör ellenőrizve @satisfied

en: Show debug output
hu: Hibakeresési kimenet mutatása

en: If checked, then the result of each snippet insertion condition will be shown in the message area. Enable <strong>only for development</strong> purposes.
hu: Bejelölve minden egyes kódrészlet beszúrásának sikerességéről egy rendszerüzenet jelenik meg. Kizárólag <strong>fejlesztői környezeten</strong> javasolt csak engedélyezni.

en: A valid environment ID is case sensitive and formatted like env-x.
hu: Egy érvényes környezetazonosító kisbetűérzékeny és <code>env-x</code> alakú.

en: Add classes to the data layer
hu: Osztályok hozzáadása az adatréteghez

en: If checked, then the listed classes will be added to the data layer.
hu: Bejelölve az alább felsorolt osztályok hozzá lesznek adva az adatréteghez.

en: Include an environment
hu: Egy környezet belefoglalása

en: If checked, then the applicable snippets will include the environment items below. Enable <strong>only for development</strong> purposes.
hu: Bejelölve az arra alkalmas kódrészletek tartalmazzák majd az alább felsorolt környezeti elemeket. Kizárólag <strong>fejlesztői környezeten</strong> javasolt csak engedélyezni.

en: Environment token
hu: Környezeti vezérjel

en: The authentication token for this environment.
hu: A jelen webhely adott környezetét azonosító kód.

en: The ID assigned by Google Tag Manager (GTM) for this website container. To get a container ID, <a href="https://tagmanager.google.com/">sign up for GTM</a> and create a container for your website.
hu: A <em>Google Tag Manager</em> (röviden GTM) szolgáltatásban az ennek a webhelynek a konténeréhez regisztrált egyedi azonosítókód, mely <a href="https://tagmanager.google.com/">ezen az oldalon</a> szerezhető be.

en: <a href=":url">Google Tag Manager</a> is a free service (registration required) to manage the insertion of tags for capturing website analytics.
hu: A <a href=":url">Google Tag Manager</a> egy regisztrációért cserébe ingyenesen elérhető szolgáltatás, mellyel a webhely oldalainak forráskódjába forgalommérő címkék szúrhatóak be, ezáltal segítve a marketingtevékenység optimalizálását.

en: Configure this integration module on its <a href=":url">settings page</a>.
hu: Ezen integrációs modul a saját <a href=":url">beállítási oldalán</a> kezelhető.

en: For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
hu: További tudnivalókért lásd az INSTALL.txt fájlt vagy az <a href=":handbook_url">online kézikönyvet</a>.

en: Configure the website integration with GTM and the resultant capturing of website analytics.
hu: A webhely GTM-integrációja során beállítható a forgalommérés adatgyűjtésének módja.

en: Configure the website integration with Google Tag Manager
hu: A Drupal által a <em>Google Tag Manager</em> szolgáltatás felé küldött adatok pontos szabályozása

en: Recreate snippets on cache rebuild
hu: Kódrészletek ismételt előállítása a gyorsítótár ürítésekor

en: Enter one response status per line. For more information, refer to the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes">list of HTTP status codes</a>.
hu: Soronként egy válasz állapotkód háromjegyű számát kell megadni. További tudnivaló a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes">HTTP állapotkódok</a> Wikipédia-oldalán található.

en: The types of tags, triggers, and variables <strong>allowed</strong> on a page. Enter one class per line. For more information, refer to the <a href="https://developers.google.com/tag-manager/devguide#security">developer documentation</a>.
hu: Azok a címkék, szkriptindítók és változók, melyek <strong>futhatnak</strong> a webhely oldalain. Soronként egy osztályt kell megadni. További tudnivaló a Google <a href="https://developers.google.com/tag-manager/devguide#security">fejlesztői dokumentációjában</a> található.

en: Created three GoogleTagManager snippet files based on configuration.
hu: A <em>GoogleTagManager</em> modul kódrészletei a beállításoknak megfelelően létrehozva.
