Google Tag (8.x-1.8) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Currency
fa: واحد پول

en: Weight
fa: وزن

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Containers
fa: محفظه

en: Add container
fa: افزودن چارچوب

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Statistics
fa: آمار

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: User role
fa: نقش کاربر

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Domain
fa: دامنه

en: General
fa: عمومی

en: Method
fa: روش

en: Events
fa: رویدادها

en: Role
fa: نقش

en: Condition
fa: شرط

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Parameter
fa: پارامتر

en: Context assignments
fa: تکالیف زمینه

en: Add @entity-type
fa: افزودن @entity-type
