Google Tag (8.x-1.8) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Language
fr: Langue

en: Currency
fr: Devise

en: Weight
fr: Poids

en: Container
fr: Conteneur

en: Containers
fr: Conteneurs

en: Add container
fr: Ajouter un conteneur

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: containers
fr: conteneurs

en: container
fr: conteneur

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: User role
fr: Rôle de l'utilisateur

en: Advanced
fr: Avancé

en: Domain
fr: Domaine

en: General
fr: Général

en: Method
fr: Méthode

en: Events
fr: Évènements

en: Role
fr: Rôle

en: Machine name
fr: Nom système

en: Parameter
fr: Paramètre

en: Tag ID
fr: Identifiant (ID) de l'étiquette

en: Module settings
fr: Paramètres du module

en: Allows your website analytics to be managed using Google Tag Manager.
fr: Permet de gérer les statistiques (analytics) de votre site web à l'aide de Google Tag Manager.

en: Container settings
fr: Paramètres du conteneur

en: Context assignments
fr: Affectations des contextes

en: Add @entity-type
fr: Ajouter @entity-type

en: Response status
fr: Statut de la réponse
