Google Tag (8.x-1.8) - en to hu translation catalogue (66 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: Currency
hu: Pénznem

en: Weight
hu: Súly

en: Container
hu: Tároló

en: Containers
hu: Tárolók

en: Add container
hu: Tároló hozzáadása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: containers
hu: tárolók

en: container
hu: tároló

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Advanced
hu: Haladó

en: Domain
hu: Domén

en: General
hu: Általános

en: Method
hu: Mód

en: Events
hu: Események

en: Role
hu: Szerepkör

en: Condition
hu: Feltétel

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Parameter
hu: Paraméter

en: Tag ID
hu: Jelölő azonosító

en: Environment ID
hu: Környezetazonosító

en: Container ID
hu: Tárolóazonosító (azaz „Container ID”)

en: Allows your website analytics to be managed using Google Tag Manager.
hu: Lehetővé teszi a webhely látogatottságmérésének kezelését a <em>Google Tag Manager</em> szolgáltatáson keresztül.

en: Add snippet on specific paths
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi útvonalú oldalakon

en: Listed paths
hu: Útvonalak felsorolása

en: Add snippet for specific roles
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi szerepkörű felhasználóknak előállított oldalakon

en: Selected roles
hu: Szerepkörök kijelölése

en: Listed statuses
hu: Válasz állapotkódok kijelölése

en: Compact the JavaScript snippet
hu: A JavaScript-kódrészlet tömörítése

en: If checked, then the JavaScript snippet will be compacted to remove unnecessary whitespace. This is <strong>recommended on production sites</strong>. Leave unchecked to output a snippet that can be examined using a JavaScript debugger in the browser.
hu: Bejelölve a GTM-konténerszkriptből eltávolításra kerülnek a felesleges üres térközök, ezáltal is csökkentve annak méretét. Ez <strong>erősen ajánlott éles üzemben</strong> működő webhelyeken. JavaScript-hibakereséshez viszont nem kell engedélyezni.

en: A valid container ID is case sensitive and formatted like GTM-xxxxxx.
hu: Egy érvényes konténerazonosító kisbetűérzékeny és <code>GTM-xxxxxx</code> alakú.

en: Administer Google Tag Manager
hu: A Drupal-GTM összeköttetés adminisztrációja

en: Context assignments
hu: Kontextus összerendelések

en: Add @entity-type
hu: @entity-type hozzáadása

en: Add snippet for specific statuses
hu: Szerepeljen a kódrészlet az alábbi HTTP-állapotkódokkal visszaadott oldalakon

en: Include the snippet as a file
hu: A kódrészlet betöltése fájlként

en: If checked, then each JavaScript snippet will be included as a file. This is <strong>recommended</strong>. Leave unchecked to inline each snippet into the page. This only applies to data layer and script snippets.
hu: Bejelölve minden egyes JavaScript-kód különálló fájlonként lesz behivatkozva. <strong>Ez az ajánlott</strong>. Kikapcsolva a kódrészletek közvetlenül az oldal HTML-forrásába lesznek beágyazva. Ez azonban csak az adatréteg szkriptekre vonatkozik.

en: Data layer
hu: Adatréteg (<em>data layer</em>)

en: The name of the data layer. Default value is "dataLayer". In most cases, use the default.
hu: Az adatréteg neve, mely alapértelmezetten „dataLayer” és a legtöbb esetben kielégítő ezt használni.

en: White-listed classes
hu: Engedélyezett osztályok

en: Black-listed classes
hu: Tiltott osztályok

en: The types of tags, triggers, and variables <strong>forbidden</strong> on a page. Enter one class per line.
hu: Azok a címkék, szkriptindítók és változók, melyek futása a webhely oldalain <strong>biztonsági kockázatot</strong> jelent. Soronként egy osztályt kell megadni.

en: Show debug output
hu: Hibakeresési kimenet mutatása

en: If checked, then the result of each snippet insertion condition will be shown in the message area. Enable <strong>only for development</strong> purposes.
hu: Bejelölve minden egyes kódrészlet beszúrásának sikerességéről egy rendszerüzenet jelenik meg. Kizárólag <strong>fejlesztői környezeten</strong> javasolt csak engedélyezni.

en: A valid environment ID is case sensitive and formatted like env-x.
hu: Egy érvényes környezetazonosító kisbetűérzékeny és <code>env-x</code> alakú.

en: Add classes to the data layer
hu: Osztályok hozzáadása az adatréteghez

en: If checked, then the listed classes will be added to the data layer.
hu: Bejelölve az alább felsorolt osztályok hozzá lesznek adva az adatréteghez.

en: Include an environment
hu: Egy környezet belefoglalása

en: If checked, then the applicable snippets will include the environment items below. Enable <strong>only for development</strong> purposes.
hu: Bejelölve az arra alkalmas kódrészletek tartalmazzák majd az alább felsorolt környezeti elemeket. Kizárólag <strong>fejlesztői környezeten</strong> javasolt csak engedélyezni.

en: Environment token
hu: Környezeti vezérjel

en: The authentication token for this environment.
hu: A jelen webhely adott környezetét azonosító kód.

en: The ID assigned by Google Tag Manager (GTM) for this website container. To get a container ID, <a href="https://tagmanager.google.com/">sign up for GTM</a> and create a container for your website.
hu: A <em>Google Tag Manager</em> (röviden GTM) szolgáltatásban az ennek a webhelynek a konténeréhez regisztrált egyedi azonosítókód, mely <a href="https://tagmanager.google.com/">ezen az oldalon</a> szerezhető be.

en: Configure the website integration with GTM and the resultant capturing of website analytics.
hu: A webhely GTM-integrációja során beállítható a forgalommérés adatgyűjtésének módja.

en: Configure the website integration with Google Tag Manager
hu: A Drupal által a <em>Google Tag Manager</em> szolgáltatás felé küldött adatok pontos szabályozása

en: Recreate snippets on cache rebuild
hu: Kódrészletek ismételt előállítása a gyorsítótár ürítésekor

en: Enter one response status per line. For more information, refer to the <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes">list of HTTP status codes</a>.
hu: Soronként egy válasz állapotkód háromjegyű számát kell megadni. További tudnivaló a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes">HTTP állapotkódok</a> Wikipédia-oldalán található.

en: The types of tags, triggers, and variables <strong>allowed</strong> on a page. Enter one class per line. For more information, refer to the <a href="https://developers.google.com/tag-manager/devguide#security">developer documentation</a>.
hu: Azok a címkék, szkriptindítók és változók, melyek <strong>futhatnak</strong> a webhely oldalain. Soronként egy osztályt kell megadni. További tudnivaló a Google <a href="https://developers.google.com/tag-manager/devguide#security">fejlesztői dokumentációjában</a> található.

en: Response status
hu: Válasz állapot
