GovCMS8 (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Read more
it: Leggi tutto

en: On
it: Acceso

en: Tags
it: Etichette

en: Categories
it: Categorie

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Teaser
it: Anteprima

en: Event
it: Evento

en: Components
it: Componenti

en: Upload
it: Carica

en: User
it: Utente

en: Continue
it: Continua

en: Created
it: Creato

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Location
it: Posizione

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Heading
it: Intestazione

en: Items
it: Elementi

en: Nodes
it: Nodi

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Desc
it: Disc

en: Square
it: Quadrato

en: Last
it: Ultimo

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Duration
it: Durata

en: Sort by
it: Ordina per

en: Attachments
it: Allegati

en: File Browser
it: Navigatore file

en: File Upload
it: Caricamento file

en: First
it: Primo

en: Info
it: Informazioni

en: Style
it: Stile

en: Apply
it: Applica

en: Audio file
it: File audio

en: Offset
it: Scostamento

en: Featured
it: In evidenza

en: Embed
it: Integra

en: Embed Code
it: Codice embed

en: Speed
it: Velocità

en: Image Browser
it: Browser immagine

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Video file
it: File video

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Library
it: Biblioteca

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Image style
it: Stile immagine

en: Master
it: Principale

en: Default long date
it: Formato predefinito data lunga

en: Default medium date
it: Formato predefinito data media

en: Default short date
it: Formato predefinito data corta
