GovCMS8 (8.x-1.0-beta10) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Content
nl: Inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Read more
nl: Lees meer

en: On
nl: Aan

en: Tags
nl: Labels

en: Categories
nl: Categorieën

en: File
nl: Bestand

en: Search
nl: Zoeken

en: Place
nl: Plaats

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Event
nl: Evenement

en: Layout
nl: Lay-out

en: Components
nl: Componenten

en: Upload
nl: Uploaden

en: User
nl: Gebruiker

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Location
nl: Locatie

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Heading
nl: Koptekst

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Desc
nl: Aflopend

en: Events
nl: Evenementen

en: Square
nl: Vierkant

en: Last
nl: Laatste

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: File Browser
nl: Bestandsbrowser

en: File Upload
nl: Bestandsupload

en: First
nl: Eerste

en: Style
nl: Stijl

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: News
nl: Nieuws

en: Apply
nl: Toepassen

en: Audio file
nl: Geluidsbestand

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Landscape
nl: Landschap

en: Embed
nl: Inbedden

en: Speed
nl: Snelheid

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Video file
nl: Filmbestand

en: Event date
nl: Evenementdatum

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Modifiers
nl: Stijlwijzigingen

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: More Information
nl: Meer informatie

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Choose some options
nl: Kies enkele opties

en: Choose an option
nl: Kies een optie

en: Editorial
nl: Redactioneel

en: Fallback date format
nl: Fallback datumnotatie

en: Default long date
nl: Standaarddatum - lang

en: Default medium date
nl: Standaarddatum - middel

en: Default short date
nl: Standaarddatum - kort

en: Select entities
nl: Entiteiten selecteren

en: Remote video
nl: Externe video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
nl: Een externe video van YouTube of Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
nl: Gearchiveerd

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
nl: Concept

[ctx: Workflow state label]
en: Published
nl: Gepubliceerd

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
nl: Archiveren

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
nl: Herstellen naar Concept

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
nl: Herstellen

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
nl: Nieuw concept maken

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
nl: Publiceren
