GovCMS8 (8.x-1.3) - en to ar translation catalogue (82 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Content
ar: المحتوى

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Categories
ar: التصنيفات

en: File
ar: ملف

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Summary
ar: الملخص

en: Open
ar: مفتوح

en: Top
ar: الأعلى

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Teaser
ar: موجز

en: Event
ar: الحدث

en: Layout
ar: تخطيط

en: Components
ar: المكونات

en: Upload
ar: رفع

en: User
ar: مستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Created
ar: الإنشاء

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Off
ar: إيقاف

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Heading
ar: الترويسة

en: Items
ar: أخبار

en: Nodes
ar: العقد

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Blog
ar: المدونة

en: Square
ar: ميدان

en: Last
ar: الأخيرة

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Attachments
ar: المرفقات

en: File Upload
ar: تحميل الملف

en: in
ar: في

en: First
ar: الأولى

en: Info
ar: معلومات

en: Style
ar: نمط

en: Apply
ar: تطبيق

en: Audio file
ar: ملف الصوت

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Featured
ar: متميز

en: Landscape
ar: أفقية

en: Embed
ar: تضمين

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Video file
ar: ملف الفيديو

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Video URL
ar: رابط الفيديو (URL)

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: <h2 class="visually-hidden">List of Blog Articles</h2>
ar: <h2 class="visually-hidden">قائمة مقالات المدونة</h2>

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ar: مسودة

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ar: منشور

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ar: أرشفة

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ar: استعادة

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ar: إنشاء مسودة جديدة

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ar: نشر
