GovCMS8 (8.x-1.4) - en to fa translation catalogue (74 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: File
fa: فایل

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Summary
fa: خلاصه

en: Open
fa: باز

en: Top
fa: بالا

en: View
fa: مشاهده

en: Audio
fa: صوتی

en: URL
fa: نشانی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Event
fa: رویداد

en: Layout
fa: آرایش

en: Upload
fa: بارگذاری

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Bottom
fa: پایین

en: Off
fa: خاموش

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Heading
fa: عنوان

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Desc
fa: نزولی

en: Events
fa: رویدادها

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Last
fa: آخرین

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Duration
fa: مدت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: File Browser
fa: کاوشگر فایل

en: File Upload
fa: بارگذاری فایل

en: First
fa: اولین

en: Info
fa: اطلاعات

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: سبک

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Featured
fa: ویژه

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Speed
fa: سرعت

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Dark
fa: تاریک

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
