GovCMS8 (8.x-1.9) - en to da translation catalogue (95 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Item
da: Element

en: Closed
da: Lukket

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Read more
da: Læs mere

en: On
da: Tilsluttet

en: Categories
da: Kategorier

en: File
da: Fil

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Place
da: Sted

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Summary
da: Resumé

en: Open
da: Åben

en: View
da: Vis

en: Audio
da: Lyd

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Event
da: Begivenhed

en: Components
da: Komponenter

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Created
da: Oprettet

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Off
da: Afbrudt

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Heading
da: Overskrift

en: Items
da: Overskrifter

en: Nodes
da: Indhold

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: Repeat
da: Gentag

en: Square
da: Kvadrat

en: Last
da: Sidste

en: Anonymous
da: Anonym

en: Duration
da: Varighed

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Attachments
da: Bilag

en: File Browser
da: Filvælger

en: File Upload
da: Fil upload

en: in
da: i

en: First
da: Første

en: Middle
da: Midt

en: Slow
da: Langsom

en: Fast
da: Hurtig

en: Style
da: Typografi

en: News
da: Nyheder

en: Apply
da: Udfør

en: Audio file
da: Lydfil

en: Offset
da: Forskydning

en: Featured
da: Anbefalet

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Landscape
da: Landskab

en: Speed
da: Hastighed

en: Image Browser
da: Billedvælger

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Open All
da: Åbn alle

en: Close All
da: Luk alle

en: Modifier
da: Modifiers

en: Video file
da: Videofil

en: Event date
da: Løbsdato

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Library
da: Bibliotek

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Image style
da: Billedformat

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Editorial
da: Redaktionel

en: Fallback date format
da: Reservedatoformat

en: Default long date
da: Standard lang dato

en: Default medium date
da: Standard mellem dato

en: Default short date
da: Standard kort dato

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
da: Gendan som kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
