GovCMS8 (8.x-1.18) - en to hr translation catalogue (60 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Content
hr: Sadržaj

en: Item
hr: stavka

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: On
hr: Uključi

en: Tags
hr: Oznake

en: Categories
hr: Kategorije

en: File
hr: Datoteka

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Place
hr: Mjesto

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Open
hr: Otvoreno

en: View
hr: Pregled

en: Teaser
hr: Mamac

en: Event
hr: Događanje

en: Upload
hr: Otpremi

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Created
hr: Stvoreno

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Location
hr: Lokacija

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Items
hr: Stavke

en: Nodes
hr: Unosi

en: Desc
hr: Silazno

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Duration
hr: Trajanje

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Attachments
hr: Privitci

en: File Upload
hr: Otpremi datoteku

en: in
hr: u

en: Style
hr: Stil

en: Apply
hr: Primjeni

en: Featured
hr: Istaknuto

en: Image Browser
hr: Preglednik slika

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: First sidebar
hr: Prvi stupac

en: Page top
hr: Vrh stranice

en: Page bottom
hr: Dno stranice

en: Full content
hr: Puni sadržaj

en: Image style
hr: Stil slike

en: Highlighted
hr: Istaknuto

en: Asc
hr: Uzlazno
