GovDelivery Bulletins (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: Submit
pt: Enviar

en: disabled
pt: inativo

en: Settings
pt: Definições

en: Created
pt: Criado

en: Data
pt: Dados

en: Item ID
pt: ID do item
