GovNL (1.0.0-beta1) - en to am translation catalogue (43 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Name
am: ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Permission
am: ፈቃድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Who's new
am: ማን ነው አዲስ

en: Who's online
am: ማን ነው መስመር ላይ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
