GovNL (1.0.0-beta1) - en to fi translation catalogue (134 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: More
fi: Lisää

en: On
fi: Käytössä

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Default
fi: Oletus

en: Archive
fi: Arkisto

en: Icon
fi: Ikoni

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Attachment
fi: Liite

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Role
fi: Rooli

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Token
fi: Muuttuja

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: Front page
fi: Etusivu

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Glossary
fi: Sanasto

en: 301 Moved Permanently
fi: 301 Pysyvästi siirretty

en: 307 Temporary Redirect
fi: 307 Tilapäinen uudelleenohjaus

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Apply
fi: Käytä

en: Used in
fi: Käytetään

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: 300 Multiple Choices
fi: 300 Useita valintoja

en: 302 Found
fi: 302 Löydetty

en: 303 See Other
fi: 303 Kts. toinen

en: 304 Not Modified
fi: 304 Muuttamaton

en: 305 Use Proxy
fi: 305 Käytä proxyä

en: Global
fi: Yleinen

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fi: Sen jäkeen kun käyttäjä viimeksi latasi sivun, hänen katsotaan olevan paikalla vielä näin kauan

en: Fid
fi: FId

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Who's new
fi: Uudet käyttäjät

en: Delete redirect
fi: Poista uudelleenohjaus

en: Who's online
fi: Paikalla olevat käyttäjät

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Monthly archive
fi: Arkisto

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Recent content
fi: Uusin sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Recent log messages
fi: Viimeisimmät lokimerkinnät

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Master
fi: Isäntä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Original language
fi: Alkuperäinen kieli

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: All content, by month.
fi: Kaikki sisältö, kuukausittain lajiteltuna.

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
fi: Näyttää listan sivuston uusimmista käyttäjätileistä.

en: Who's online block
fi: Kuka on paikalla -lohko

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
fi: Näyttää viimeksi aktiivisina olleiden käyttäjien käyttäjätunnukset ja aktiivisten käyttäjien kokonaismäärän.

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: A list of new users
fi: Lista uusista käyttäjistä

en: There are currently @total users online.
fi: Tällä hetkellä @total käyttäjää on online.

en: There are currently 0 users online.
fi: Tällä hetkellä 0 käyttäjää on online.

en: A list of users that are currently logged in.
fi: Lista käyttäjistä jotka ovat online.
