GOV.UK Design System (2.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Value
hi: मान

en: None
hi: कोई नहीं

en: Format
hi: प्रारूप

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Other
hi: अन्य

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
