GOV.UK Design System (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Value
tr: Değer

en: None
tr: Hiçbiri

en: Format
tr: Biçim

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Warning
tr: Uyarı

en: Other
tr: Diğer

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Site branding
tr: Site markası

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
