GovUK Pay (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Date
id: Tanggal

en: Country
id: Negara

en: Time
id: Waktu

en: Created
id: Dibuat

en: CSS class
id: Kelas CSS

en: Amount
id: Jumlah

en: Current
id: Saat ini

en: Payment
id: Pembayaran

en: Payments
id: Pembayaran

en: City
id: Kota

en: Key
id: Kunci

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Source
id: Sumber

en: Available tokens
id: Token yang tersedia

en: Reference
id: Referensi

en: Changed
id: Berubah

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Revision user
id: Revisi pengguna

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.
