GovUK Pay (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Date
ja: 日付

en: Country
ja: 国

en: Time
ja: 時間

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: CSS class
ja: CSSクラス

en: Amount
ja: 量

en: Current
ja: 現在

en: Payment
ja: 決済

en: Payments
ja: 決済

en: CSS classes
ja: CSSクラス

en: City
ja: 市区町村

en: Key
ja: キー

en: Messages
ja: メッセージ

en: Source
ja: ソース

en: Available tokens
ja: 利用可能なトークン

en: Reference
ja: 参照

en: Metadata
ja: メタデータ

en: Changed
ja: 変更済

en: Payment details
ja: 決済の詳細

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Address fields
ja: 住所欄

en: Bulk operations
ja: 一括処理

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Revision log message
ja: リビジョンログメッセージ

en: Confirmation message
ja: 確認メッセージ

en: Submission ID
ja: 送信ID

en: Format plural
ja: 複数形

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング

en: Submission
ja: 送信

en: Revision user
ja: リビジョンユーザー

en: Briefly describe the changes you have made.
ja: 行った変更について簡単に説明します。

en: The time that the current revision was created.
ja: 現在のリビジョンが作成された日時。

en: The user ID of the author of the current revision.
ja: 現在のリビジョンの投稿者のユーザーID。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Wrapper attributes
ja: ラッパーの属性
