GovUK Pay (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Value
oc: Valor

en: Date
oc: Data

en: Country
oc: País

en: Time
oc: Ora

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Amount
oc: Montant

en: Current
oc: Actual

en: Payment
oc: Pagament

en: City
oc: Vila

en: Key
oc: Clau

en: Messages
oc: Messatges

en: Source
oc: Font

en: Changed
oc: Modificat

en: Payment details
oc: Detalhs del pagament

en: Bulk operations
oc: Operacions en masse

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Format plural
oc: Former lo plural
