GovUK Pay (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Date
pt: Data

en: Country
pt: País

en: Time
pt: Hora

en: Created
pt: Criado

en: CSS class
pt: Classe CSS

en: Amount
pt: Valor

en: Current
pt: Atual

en: Postcode
pt: CEP

en: Payment
pt: Pagamento

en: Payments
pt: Pagamentos

en: CSS classes
pt: Classes CSS

en: City
pt: Cidade

en: Key
pt: Chave

en: Messages
pt: Mensagens

en: Source
pt: Fonte

en: Available tokens
pt: Tokens disponíveis

en: Reference
pt: Referência

en: Metadata
pt: Metadados

en: Changed
pt: Alterado

en: Payment status
pt: Estado do pagamento

en: Payment details
pt: Detalhes do pagamento

en: Billing Address
pt: Endereço de cobrança

en: Address fields
pt: Campos de endereço

en: Bulk operations
pt: Operações em massa

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Revision log message
pt: Mensagem de registro de alterações

en: Confirmation message
pt: Mensagem de confirmação

en: Submission ID
pt: ID da submissão

en: Currency symbol
pt: Símbolo da moeda

en: Format plural
pt: Formatar plural

en: Field mappings
pt: Mapeamentos de campo

en: Submission
pt: Submissão

en: Email field
pt: Campo de email

en: Revision user
pt: Usuário da revisão

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Descreva resumidamente as mudanças feitas.

en: The time that the current revision was created.
pt: O horário de criação da revisão atual.

en: The user ID of the author of the current revision.
pt: O ID do usuário autor da revisão atual.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
