GovUK Pay (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Date
uk: Дата

en: Country
uk: Країна

en: Time
uk: Час

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Created
uk: Створено

en: CSS class
uk: Клас CSS

en: Amount
uk: Величина

en: Current
uk: Поточна

en: Postcode
uk: Індекс

en: Payment
uk: Оплата

en: Payments
uk: Оплати

en: CSS classes
uk: CSS-класи

en: City
uk: Місто

en: Key
uk: Ключ

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Source
uk: Джерело

en: Available tokens
uk: Доступні замінники

en: Reference
uk: Посилання

en: Metadata
uk: Метадані

en: Address Line 1
uk: Адреса основна

en: Address Line 2
uk: Адреса додаткова

en: Changed
uk: Змінено

en: Payment status
uk: Стан оплати

en: Payment details
uk: Подробиці оплати

en: Webform
uk: Вебформа

en: Billing Address
uk: Адреса платника

en: Address fields
uk: Поля адрес

en: Bulk operations
uk: Пакетні операції

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Confirmation message
uk: Повідомлення про підтвердження

en: Submission ID
uk: ID надсилання

en: Event Type
uk: Тип події

en: Currency symbol
uk: Символ валюти

en: Format plural
uk: Формат множини

en: Field mappings
uk: Відповідності полів

en: Address line 1
uk: Адресний рядок 1

en: Address line 2
uk: Адресний рядок 2

en: Submission
uk: Надсилання

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Wrapper attributes
uk: Атрибути обгортки
