GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Value
fa: مقدار

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Country
fa: کشور

en: Link
fa: پیوند

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Time
fa: زمان

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Amount
fa: مقدار

en: Current
fa: جاری

en: Desc
fa: نزولی

en: Payment
fa: پرداخت

en: Payments
fa: پرداخت‌ها

en: CSS classes
fa: کلاس های CSS

en: City
fa: شهر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Key
fa: کلید

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Source
fa: منبع

en: Available tokens
fa: توکن‌های موجود

en: Reference
fa: ارجاع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Payment details
fa: جزئیات پرداخت

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Address fields
fa: فیلدهای آدرس

en: Bulk operations
fa: عملیات دسته جمعی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Revision log message
fa: گزارش نسخه

en: Currency symbol
fa: نماد واحد پول

en: Asc
fa: صعودی

en: Briefly describe the changes you have made.
fa: تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید را به اختصار شرح دهید.

en: The user ID of the author of the current revision.
fa: شناسه کاربری نویسنده نسخه فعلی.
