GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Country
hi: देश

en: Link
hi: कड़ी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: CSS class
hi: CSS क्लास

en: Current
hi: मौजूदा

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Messages
hi: संदेश

en: Source
hi: स्रोत

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Submission ID
hi: प्रस्तुति आईडी

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Submission
hi: प्रस्तुति

en: Revision user
hi: संशोधन यूज़र

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं

en: The time that the current revision was created.
hi: समय है कि वर्तमान संशोधन बनाया गया था

en: The user ID of the author of the current revision.
hi: वर्तमान संशोधन के लेखक की उपयोगकर्ता आईडी।
