GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Default
it: Predefinito

en: Time
it: Data e ora

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: CSS class
it: Classe CSS

en: Amount
it: Importo

en: Current
it: Corrente

en: Desc
it: Disc

en: Payment
it: Pagamento

en: Payments
it: Pagamenti

en: CSS classes
it: classi CSS

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: Key
it: Chiave

en: Messages
it: Messaggi

en: Source
it: Sorgente

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Reference
it: Riferimento

en: Changed
it: Modificato

en: Payment details
it: Dettagli pagamento

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Address fields
it: Campi indirizzo

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Confirmation message
it: Messaggio di conferma

en: Submission ID
it: ID dell'invio

en: Currency symbol
it: Valuta (simbolo)

en: Format plural
it: Formatta il plurale

en: Field mappings
it: Mappatura campi

en: Revision user
it: Utente revisore

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.

en: The time that the current revision was created.
it: La data e l'ora in cui la revisione corrente è stata creata

en: The user ID of the author of the current revision.
it: ID utente dell' autore della revisione corrente.
