GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (59 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Date
nl: Datum

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Country
nl: Land

en: Default
nl: Standaard

en: Time
nl: Tijd

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: Amount
nl: Bedrag

en: Current
nl: Huidige

en: Desc
nl: Aflopend

en: Payment
nl: Betaling

en: Payments
nl: Betalingen

en: CSS classes
nl: CSS-klassen

en: City
nl: Plaats

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Key
nl: Sleutel

en: Messages
nl: Berichten

en: Source
nl: Bron

en: Available tokens
nl: Beschikbare tokens

en: Reference
nl: Referentie

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Payment status
nl: Betaalstatus

en: Payment details
nl: Betalings details

en: Edit payment
nl: Betaling bewerken

en: Webform
nl: Formulier

en: Apply
nl: Toepassen

en: Address fields
nl: Adresveldinstellingen

en: Bulk operations
nl: Bulkbewerkingen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Payment description
nl: Betalingsbeschrijving

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Confirmation message
nl: Bevestigingsbericht

en: Submission ID
nl: ID inzending

en: Event Type
nl: Type evenement

en: Currency symbol
nl: Valuta symbool

en: Asc
nl: Oplopend

en: Format plural
nl: Meervoudsformaat

en: Field mappings
nl: Veld toewijzingen

en: Address line 1
nl: Adresregel 1

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Submission
nl: Inzending

en: Email field
nl: E-mailveld

en: Payment ID
nl: Betalings-ID

en: View payment
nl: Betaling weergeven

en: Payment reference
nl: Betalingsreferentie

en: Revision user
nl: Versie gebruiker

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Wrapper attributes
nl: Wrapper-attributen
