GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (53 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Country
pl: Państwo

en: Link
pl: Odnośnik

en: Default
pl: Domyślny

en: Time
pl: Czas

en: Created
pl: Utworzono

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Amount
pl: Ilość

en: Current
pl: Bieżący

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Desc
pl: Malejąco

en: Payment
pl: Płatność

en: Payments
pl: Płatności

en: CSS classes
pl: Klasy CSS

en: City
pl: Miasto

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Key
pl: Klucz

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Source
pl: Źródło

en: Available tokens
pl: Dostępne żetony

en: Reference
pl: Referencja

en: Metadata
pl: Metadane

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Payment status
pl: Status płatności

en: Payment details
pl: Szczegóły płatności

en: Webform
pl: Formularz

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Address fields
pl: Pola adresu

en: Bulk operations
pl: Operacje masowe

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Payment description
pl: Opis płatności

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Confirmation message
pl: Wiadomość potwierdzająca

en: Submission ID
pl: ID zgłoszenia

en: Currency symbol
pl: Symbol waluty

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Format plural
pl: Format liczby mnogiej

en: Field mappings
pl: Mapowanie pól

en: Submission
pl: Zgłoszenie

en: Email field
pl: Pole email

en: Delete payment
pl: Usuń płatność

en: Payment ID
pl: Identyfikator płatności

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.
