GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Value
ru: Значение

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Country
ru: Страна

en: Link
ru: Ссылка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Time
ru: Время

en: Created
ru: Создано

en: CSS class
ru: CSS-класс

en: Amount
ru: Сумма

en: Current
ru: Текущий

en: Desc
ru: По убыванию

en: Payment
ru: Оплата

en: Payments
ru: Платежи

en: CSS classes
ru: CSS классы

en: City
ru: Город

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Key
ru: Ключ

en: Messages
ru: Сообщения

en: Source
ru: Источник

en: Available tokens
ru: Доступные токены

en: Reference
ru: Связь

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Address Line 1
ru: Адрес

en: Address Line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Changed
ru: Изменение

en: Payment status
ru: Состояние оплаты

en: Payment details
ru: Подробности платежа

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Address fields
ru: Поля адреса

en: Bulk operations
ru: Массовые операции

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: 1 | @count
ru[0]: @count
ru[1]: @count
ru[2]: @count[2]

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Revision log message
ru: Сообщение в журнал о редакции

en: Confirmation message
ru: Сообщение о подтверждении

en: Submission ID
ru: ID отправления

en: Currency symbol
ru: Символ валюты

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Format plural
ru: Формат множественного числа

en: Field mappings
ru: Соотвествие полей

en: Address line 1
ru: Адрес

en: Address line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Submission
ru: Отправление

en: Revision user
ru: Пользователь ревизии

en: Briefly describe the changes you have made.
ru: Кратко опишите внесённые вами изменения.

en: The time that the current revision was created.
ru: Время создания текущей редакции

en: The user ID of the author of the current revision.
ru: Идентификатор пользователя, который является автором текущей редакции.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.
