GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Country
sv: Land

en: Link
sv: Länk

en: Default
sv: Förvald

en: Time
sv: Tid

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: CSS class
sv: CSS-klass

en: Amount
sv: Belopp

en: Current
sv: Nuvarande

en: Postcode
sv: Postnummer

en: Desc
sv: Fallande

en: Payment
sv: Betalning

en: Payments
sv: Betalningar

en: CSS classes
sv: Stilmallsklasser

en: City
sv: Stad

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Key
sv: Nyckel

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Source
sv: Källa

en: Available tokens
sv: Tillgängliga ersättningstecken

en: Reference
sv: Referens

en: Changed
sv: Ändrad

en: Payment details
sv: Betalningsdetaljer

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Apply
sv: Applicera

en: Offset
sv: Kompensera

en: Address fields
sv: Adressfält

en: Bulk operations
sv: Hopsamlade funktioner

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Confirmation message
sv: Meddelande för bekräftelse

en: Currency symbol
sv: Valutatecken

en: Asc
sv: Stigande

en: Format plural
sv: Pluralsformat

en: Field mappings
sv: Fältmappningar

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
