GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to th translation catalogue (27 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Date
th: วันที่

en: Country
th: ประเทศ

en: Link
th: ลิงค์

en: Time
th: เวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: CSS class
th: คลาส CSS

en: Current
th: ปัจจุบัน

en: Postcode
th: รหัสไปรษณีย์

en: Payment
th: เงื่อนไขชำระเงิน

en: Payments
th: การชำระเงิน

en: City
th: จังหวัด

en: Key
th: คีย์

en: Messages
th: ข้อความ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Available tokens
th: Token ที่สามารถนำไปใช้ได้

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Revision log message
th: การแก้ไขการบันทึกข้อความ

en: Briefly describe the changes you have made.
th: อธิบายการเปลี่ยนแปลงที่คุณได้ทำ

en: The time that the current revision was created.
th: เวลาการแก้ไขล่าสุด

en: The user ID of the author of the current revision.
th: การแก้ไขรหัสผู้ใช้ล่าสุด
