GovUK Pay (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Value
tr: Değer

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Country
tr: Ülke

en: Link
tr: Bağlantı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Time
tr: Zaman

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: Amount
tr: Miktar

en: Current
tr: Şu anki

en: Desc
tr: Azalan

en: Payment
tr: Ödeme

en: Payments
tr: Ödemeler

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: City
tr: Şehir

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Key
tr: Anahtar

en: Messages
tr: İletiler

en: Source
tr: Kaynak

en: Reference
tr: Kaynak

en: Address Line 1
tr: adres satırı 1

en: Address Line 2
tr: adres satırı 2

en: Changed
tr: Değişti

en: Payment details
tr: Ödeme ayrıntıları

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Address fields
tr: Adres alanları

en: Bulk operations
tr: Toplu işlemler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Confirmation message
tr: Onay mesajı

en: Submission ID
tr: Gönderim Kimlik No (ID)

en: Asc
tr: Artan

en: Format plural
tr: Çoğul biçimi

en: Field mappings
tr: Alan eşlemeleri

en: Submission
tr: Gönderim

en: Revision user
tr: Düzeltme kullanıcısı

en: Briefly describe the changes you have made.
tr: Yaptığınız değişiklikleri kısaca açıklayın.

en: The time that the current revision was created.
tr: Geçerli düzeltmenin oluşturulduğu zaman.

en: The user ID of the author of the current revision.
tr: Son versiyon yazarının kullanıcı kimliği (ID).
