GOV.UK Theme (2.1.11) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: None
hi: कोई नहीं

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Other
hi: अन्य

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया
