GOV.UK Theme (3.1.4) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: None
ar: لا شيء

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Warning
ar: تحذير

en: Demo
ar: عرض توضيحي

en: Other
ar: آخر

en: Navigation
ar: التنقل

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Previous page
ar: الصفحة السابقة

en: Last page
ar: الصفحة الأخيرة

en: First page
ar: الصفحة الأولى

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key
