GOV.UK Theme (8.x-1.19) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Warning
fr: Avertissement

en: Demo
fr: Démo

en: Tabs
fr: Onglets

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Beta
fr: Bêta

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Pre-content
fr: Pré-contenu

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
