GPX Track & Elevation (8.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (10 entries)

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Cancel
bg: Отмени

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Edit
bg: Редактирай

en: Weight
bg: Тегло

en: Save
bg: Запази

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
bg: Когато се изброяват категории, тези с по-малко тегло се появяват преди категориите с по-голямо тегло. Категории с еднакви тегла се сортират по азбучен ред.
