GPX Track & Elevation (8.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Save
cy: Cadw

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
cy: Wrth restru categorïau, caiff y rheini gyda phwysau ysgafnach (llai) eu rhestru cyn y categorïau gyda phwysau trymach (mwy). Caiff categorïau gyda phwysau cyfartal eu sortio yn ôl trefn y wyddor.
