GPX Track & Elevation (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Save
tr: Kaydet

en: Distance
tr: Uzaklık

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
tr: Kategoriler listelenirken, daha hafif (küçük) ağırlıklar, daha ağır (büyük) ağırlıklardan önce listelenirler. Eşit ağırlıktaki kaetgoriler alfebatik sıralanırlar.
